Kovaná tyč S355J2

Kovaná tyč S355J2 je produkt z legovanej ocele so zvýšenou pevnosťou. Charakteristickým rysom tohto typu tyčí je tiež zvariteľnosť. Tyče zachované v norme S355 môžu mať odlišné vlastnosti, ktorý definuje dodatočné označenie v symbole produktu.
V našej ponuke sú kované tyče S355+N, tj. Tyče vyrobené z normalizovanej ocele.

Kovaná tyč S355 normalizovaná

Normalizačne podlieha hlavne uhlíkovej ocele a nízkolegovanej spracované metódou kovaním. voliteľne podrobená odlievanie alebo valcovania za tepla. Je to proces používaný k normalizácii štruktúry, ktorý je pred ním často rôznorodosť a príliš zrnitý.
Kované tyče S355 sú normalizované materiály, ktoré sme podrobili ohrevu, s cieľom zjednotiť štruktúru - rôznorodosť a rovnomerné rozdelenie jeho zložiek. Týmto spôsobom získava oceľ väčšiu pevnosť a ťažnosť, zlepšuje sa jej obrobiteľnosť a znižuje sa prirodzené vnútorné napätie. Normalizované tyče sú lepšie pripravené na ďalšie spracovanie.

Použitie tyčí 355

Kované tyče S355 sa používajú ako prvky zvárateľná a pečatenie konštrukcií. Sú vhodné pre stavbu oceľových hál, mostov, nádrží a sietí. Sú tiež ideálne prúty pre vystuženie betónu