Kované tyče

Oceľ prechádza rôznymi spôsobmi zpracování.Výrobky z ocele, vrátane tyče môže byť získaná obrábanie rezaním, metódou odlievaciu, rovnako ako voľné kovanie alebo matricové. Metódou kovania sme schopní spracovávať vysoko legovanej ocele, nie plastové a citlivé na odchýlky technologických parametrov (napr. Náchylné k deformácii iba v úzkom teplotnom rozsahu).

Kované tyče ponúkané našou spoločnosťou sa vyznačujú vysokou pevnosťou, opakovateľnosťou a žiadnych vád, ktoré sa vyskytujú bez ohľadu na výrobcu v odliatkoch. Na sklade máme tyče s kruhovým prierezom, v priemere od 300 do 750 mm. Najmä sú to:


Výroba voľne kovaných tyčí

Kované tyče sa používajú osvedčenou metódou voľného kovania, ktorá umožňuje deformáciu kovu v akomkoľvek smere. Pri výrobe tyčí sa používajú operácie zahŕňajúce predĺženie, ohýbanie, krútenie, napúčanie, rozpínanie, dierovanie, rezanie a zváranie obrobku.

Metóda voľného kovanie je vybraná pre objednávky na výrobu malých sérií tyčí, Predovšetkým vzhľadom na to, že v prípade malých objednávok je prevedenie matice použité v zlievárňach je nerentabilné.
Okrem toho sa touto metódou vyrábajú tiež tyče veľkých rozmerov a hmotnosti.

Použitie kovaných tyčí

Kované tyče sú zvyčajne podrobené ďalšiemu obrábanie. Rovnako ako valcované tyče sa kované tyče používajú ako materiál pri konštrukciách strojov a zariadení, pre vystuženie betónu a pre vytváranie rôznych stavebných konštrukcií. Prevádzkujeme sklad kovaných tyčí v Tarnowskich górach a tento produkt predávame za atraktívne veľkoobchodné ceny.